Blog

dobre artykuły tematyczne

Posted by admin | Styczeń - 8 - 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze prześcigali się w wynajdywaniu coraz to nowszych, „perfekcyjnych” formuł i stosowaniu jeszczeciekawszych i porywająco obwoływanych składników. Rajd ten przywiódł tymczasem do skutku takiego, że notorycznie na skórę kładziemy mnóstwo szkodliwych związków. Wiele z nich po jakimś czasie okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W negacji do tego technologicznego biegu kształtuje się coraz tłumniej uznana ekologiczna kosmetyka.

Czym wyróżniają się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat jesteśmy w stanie zaobserwować trend polegający na obecności w kosmetykach związków pochodzących z roślinnego ekosystemu. Nader często są to półprodukty dobrze nieobce minionym pokoleniom. Do łask wracają półwyroby takie, jak woda różana olej lniany i pozostałe zioła, czy glinki. Z tego środowiska kształtują się także firmy proponujące stuprocentowo ekologicznie uzyskane produkty pielęgnacyjne, a więc takie, w jakich formule nie ma najmniejszego udziału chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki organicznego pochodzenia opłaca się zakupić i z jakiej przyczyny?

Wiele z nas obserwuje pozytywne wyniki i skłania się absolutnie dokonać zmiany na kosmetykę naturalną. Jak jednak zainicjować, ażeby dojść do tego, czy zielone produkty są tym czymś dla nas? Na pewno warto przetestować organiczne, masła do pielęgnacji i naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej pozycje stają się coraz popularniejsze i coraz łatwiej można je kupić. Można także zabrać się za ich samodzielny wyrób. Organiczne masło do wygładzania składające się z masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy specyfik, w szczególności na zimowe dni. Naturalny scrub do ciała także oznacza doskonały wyrób na start. Stworzony własnym sumptem, chociażby z cukru czy mielonej kawy z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego wraz z sokiem z aloesu kosztuje niewiele, a spisze się znakomicie, zapewniając wyjątkowo gładką i jadwabistą skórę.

Co poza tym opłaca się wiedzieć?

Otwierając doświadczenie z eko-kosmetykami z łatwością jest wpaść w jedną z zasadzek zastawianych przez korporacje. Wiele opakowań na sklepowych półkach bije po oczach wyrażeniami w stylu „bio” czy też „natural”, tyle że najzwyczajniej bywają to zabiegi marketingowe. Powinno się zatem studiować indeks komponentów kupowanych preparatów. Warto przeszkolić się z tematu, chociażby z pomocą internetu, dowiedzieć się, jakie składniki faktycznie są organiczne a przy tym dobroczynne, które natomiast szkodliwe.

Przeczytaj więcej na wildbliss

Comments are closed.